mirage_logo

 

Francisco García Chantres sSilahlara olan tukusu nedeniyle, 1951 senesinde SAGA silah atölyesini kurdu (Lérida/İspanya).

Francisco García yıllar boyunca, atölyenin arka odasında kendi fişeklerini, sadece geleneksel yöntemleri kullanarak doldurdu.

1968'de, Partida'da bir arazi satın aldı ve ilk dolum işliğini burada kurdu. 1970'de bu işlikte tek bir otomatik dolum makinesi, iki adet elle çalışan dolum makinesi bulunuyor ve sadece sekiz işçi çalışıyordu.

Bu tarihte, sadece piyasadan tedarik edilen malzemeler kullanılarak fişek dolumu gerçekleştiriliyordu. 1975 yılında, fişeklerde kullanılan plastik tüp ve metal aksamları ve boş fişekleri üretmek üzere Helikón şirketi kuruldu. Şirket, rakipleri arasında en modern tesis olarak nam saldı. Aynı fabrikada, plastik tapalar da üretildi ve şirket adına tescil edilmiş olan dispersing tapalar geliştirildi.

1980'lerde, ardarda beş sene, Olimpiyat oyunlarında kullanılan Avrupa malı pek az fişek arasında yer aldı.

1995'te, İspanyol piyasasındaki en büyük grup olan Unión Española de Explosivos S.A. altına girdi.

Şirket günümüzde uluslararası piyasada söz sahibidir ve 5 kıtada 40 ülkeye fişek satmaktadır. Fişek imalatında en son teknoloji kullanılmakta ve gerek avcılar ve gerekse atış yarışmacıları tarafından beğenilen fişekler üretilmektedir.

Haziran 2006'da, Unión Española de Explosivos S.A., erişilmiş olan uluslararası seviyeye uygun bir yapılanma içerisine girerek, MAXAM adını benimsedi. Bu doğrultuda SAGA o tarihten beri MAXAM OUTDOORS, S.A.'nın fişek şirketi olarak üretimine devam etmektedir.

RASGELE Av Ticaret / Balıkesir, SAGA / Imperial fişeklerinin Türkiye distribütörüdür.

 

 

  Special Load (30 gr) Brenneke Load Buck Load
  Special Load / Keçe Tapalı (30 gr)
  Field Load (32 gr) Slug Buck Load
  Field Load / Keçe Tapalı (32 gr)
  Heavy Load (34 gr) Slug Buck Load
Heavy Load / Keçe Tapalı (34 gr)
  Super Load (36 gr)    
     
  Field Load    
     
  Field Load